Wydarzenia chóru Polonia-Paderewski w 2015

Styczeń 2015

3 stycznia 2015 o godzinie 5:00 PM członkowie chóru spotkali się na tradycyjnym spotkaniu świątecznym. W tym roku rodziny chórzystów, oraz zaproszeni goście podzielili się opłatkiem w Klubie Pułaskiego w New Britain. Wszyscy mieli wspaniałe humory i cieszyli się spotkaniem do późnych godzin wieczornych.

4 stycznia 2015 o godzinie 10:00 AM nasz chór wziął udział w uroczystej mszy świętej w kościele
św. Stanisława w Meriden, CT. Podczas mszy św. śpiewaliśmy: “Wśród nocnej ciszy”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Z narodzenia Pana”, “Jezus malusieńki”, “Lulajże Jezuniu”, “A cóż z tą dzieciną”. Po mszy świętej podczas koncertu śpiewaliśmy:”Przy onej górze”, “Jezusek czuwa”, “Dzisiaj w Betlejem”.i “Jezus malusieńki”.
Tego samego dnia Placówka Weteranów # 111 im. Generała J. Hallera w New Britain organizowała “Opłatek” i nasz chór był na tę uroczystość zaproszony. Odśpiewaliśmy hymny polski i amerykański oraz kolędy śpiewane w kościele św. Stanisława w Meriden.

25 stycznia 2015 o godzinie 11:30 AM w kościele św. Krzyża w New Britain odbyła się uroczysta msza święta z udziałem chórów VII Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce, oraz Koncert Kolęd bezpośrednio po mszy świętej. W Koncercie udział wzięły następujące chóry: “Aria”, “Chopin”, “Hejnał”, “Jutrzenka”, “Polomia-Paderewski” . Każdy z uczestniczących chórów przygotował swój repertuar kolęd do koncertu. Kilka kolęd odśpiewaliśmy wszyscy razem. Wspólne śpiewanie sprawia ogromną radość każdemu chórzyście i zawsze cieszymy się ze spotkań takich jak Zjazdy czy wspólne koncerty. Dla naszego chóru było to spore wydarzenie, bo po raz pierwszy wystąpiliśmy w roli gospodarzy. Koncert był bardzo udany i mamy nadzieję, że nasi goście byli również zadowoleni.

31 stycznia 2015 o godzinie 8:00 PM w Sali Balowej Klubu “Sokolnia” zorganizowaliśmy zabawę dochodową. Bawiliśmy się z naszymi gośćmi go godziny 1:30 AM dnia następnego. Wielu naszych gości wychodząc i żegnając się z nami pytało, kiedy organizujemy następną zabawę.

Luty 2015

8 lutego 2015 o godzinie 2:00 PM w Błękitnej Sali Klubu “Sokolnia” odbyło się Walne Zebranie chóru Polonia-Paderewski. Jak co roku tradycyjnie zebranie rozpoczęliśmy modlitwą wyróżniając zmarłych członków chóru. Po odczytaniu protokołu z poprzedniego Walnego Zebrania wybrano nowy Zarząd na rok 2015. Podczas zebrania omówiono zmiany i poprawki, które powinny być wprowadzone do Konstytucji chóru. Ostatnie zmiany dokonane były w roku 1985. Po części oficjalnej pozostaliśmy na chwilę porozmawiać towarzysko przy przekąskach i deserach. Oto nowy zarząd chóru:

CHÓR POLONIA PADEREWSKI NEW BRITAIN, CT
2/8/2015
ZARZĄD CHÓRU MIESZANEGO #287 NA ROK 2015
PREZES BOŻENA MADEJ
PIERWSZY Z-CA MAŁGORZATA PAJOR
DRUGI Z-CA JAN WOZNIEWSKI
SKARBNIK WANDA EJDYS
SEKRETARKA EWA GAZDZICKA

ZARZĄD CHÓRU ŻEŃSKIEGO # 311 NA ROK 2015
PREZES TERESA ZIEMAK
Z-CA PREZESA EWA GAZDZICKA
SKARBNIK ANNA GNIADEK

Marzec 2015

W miesiącu tym przygotowywaliśmy się do Rezurekcji, oraz przyszłych koncertów i Zjazdu VII Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce, który w tym roku organizuje chór “Chopin” z Passsaic, NJ.

Kwiecień 2015

5 kwietnia, 2015 o godzinie 6:00 am chór śpiewał na Rezurekcji w kościele św. Krzyża w New Britain. “Zmartwychpowstałĺ, “Zmartwychwstał Pan”, “Niech radośnie biją dzwony” były naszymi pieśniami wielkanocnymi.

19 kwietnia, 2015 o godz.3:00 pm chórzyści spotkali się w Placówka Weteranów # 111 im. Gen. J. Hallera na tradycyjnej Święconce. Odśpiewaliśmy hymny narodowe polski i amerykański, oraz trzy pieśni wielkanocne, “Zmartwychwstał Pan”, “Zmartwychpowstał”, “Niech radośnie biją dzwony”.

26 kwietnia, 2015 godz. 7:00 pm, Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku zorganizował koncert upamiętniający rocznicę śmierci Jana Pawła II. Koncerty te od wielu już lat at odbywają się w Katedrze św. Patryka na Manhattanie. W tym roku zaproszone były chóry VII Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce. Wzięły udział chóry: “Aria”, “Hejnał”, “Jutrzenka”, “Ogiński”, oraz “Polonia-Paderewski”. Wszystkie chóry wspólnie wykonały “Gaude Mater Polonia” i “Abba ojcze”. Każdy chór miał okazję zaprezentować pieśń przygotowaną na ten koncert. Polonia-Paderewski zaśpiewał “Zapada zmrok”. Wspólnie z uczestnikami w katedrze zaśpiewaliśmy pieśni ulubione przez Jana Pawła II, “Czarna madonna”, “Moje miasto Wadowice” i “Barkę”. Koncerty takie bardzo sobie cenimy, bo wspólne śpiewanie i spotkanie z innymi chórami jest dla nas ważne i bardzo miłe.

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s