Wydarzenia chóru Polonia-Paderewski w 2014

Styczeń 2014

5 stycznia, 2014 o godzinie 10:00 am wzięliśmy udział w mszy świętej w kościele św. Stanisława w Meriden, Conn.. Po mszy świętej zaśpiewaliśmy kilka kolęd podczas koncertu.
W tym samym dniu o godz. 3:00 pm Placówka Weteranów im. Gen. J. Hallera organizowała doroczny opłatek. Po odśpiewaniu hymnów chór wykonał trzy kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Dzieciątko się narodzło”, „Jezus malusieńki”.

11 stycznia o godzinie 5:00 pm spotkaliśmy się w “Sloper-Wesoły”, aby spędzić mile czas, porozmawiać i pośpiewać. Było to nasze Chrismas Party.

26 stycznia, 2014 odbyło się Walne Zebranie chóru Polonia-Paderewski. Po odczytaniu sprawozdań za rok 2013, zarządowi udzielono absolutorium i wybrano nowe władze.

Oto zarząd chóru Polonia-Paderewski # 287 na rok 2014

Prezes Bożena Madej
1-szy z-ca Małgorzata Pajor
2-gi z-ca Jan Woźniewski
Sekretarz Ewa Gazdzicka
Skarbnik Wanda Ejdys

Po wyborach omawiano sprawy bieżące i plany na przyszłość. Na zakończenie części oficjalnej zarząd złożył przysięgę. Po części oficlanej chórzyści spędzili mile czas przy zakąskach i deserach.
Kwiecień 2014

20 kwietnia, 2014 o godz. 6:00 am śpiewaliśmy na Rezurekcji w kościele św. Krzyża w New Britain, CT tak jak co roku- tradycyjnie. Tradycja ta rozpoczęła się w roku 1953.
Śpiewaliśmy: „Com przyrzekł Bogu”, „Resurrexit”, „Zmartwychpowstał”, „Otrzyjcie już łzy”, „Alleluja żuje Pan”

27 kwietnia, 2014 o godz. 11:15 am w kościele św. Stanisława w Bristol odbyła się uroczysta msza św. z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Nasz chór został zaproszony do wzięcia udziału w tej przepięknej uroczystości. Było to dla nas ogromne przeżycie
i wszyscy śpiewaliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. Wśród pieśni znalazły się: „Gaude Mater Polonia”, „Ojcze Nasz”-S. Moniuszki, „Alleluja żyje Pan”, „Otrzyjcie już łzy”, „Chór tułaczy”, „Veni Jezu”, „Barka”.

Maj 2014

1-szego maja, 2014 o godz. 11:00 am wzięliśmy udział w uroczystości pod nazwą Polski Dzień na Kapitolu w Hartford. Odbyła się ona z okazji 223 rocznicy Konstytucji 3 maja. Rozpoczęliśmy hymnami polskim i amerykańskim, a później zaśpiewaliśmy „A jeśli ciebie ja zapomnę ojczyzno moja” i „Gaude Mater Polonia”.

4 maja, 2014 o godz. 4:00 pm chór śpiewał podczas Święconki zorganizowanej przez Placówkę # 111 Weteranów im. Gen. Józefa Hallera w New Britain. Chór wykonał trzy pieśni wielkanocne: „Zmartychpowstał”, „Niech radośnie biją dzwony” i „Alleluja żyje Pan”.

17 maja, 2014 o godzinie 5:15 pm chór Polonia-Padewski wystąpił w kościele św. Cyryla
i Metodego w Hartford z krótkim koncertem. Zaśpiewaliśmy dwie pieśni z repertuaru na Międzynarodowy Zjazd Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce, który odbył się w Detroit, a to: „A jeśli ciebie ja zapomnę” i „Zaczarowana królewna”. W repertuarze koncertowym znalazły się również: „Alleluja żyje Pan”, „Niech radośnie biją dzwony”,”Nad Odrą” i „A w tym polu”.

18 maja, 2014 na zaproszenie ks. Ronalda Zepeckiego wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej na zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed mszą świętą chór odśpiewał kilka pieśni z repertuaru na Zjazd w Detroit.

22-25 maja, 2014 chór Polonia-Paderewski uczestniczył w 50 – tym Międzynarodowym Zjeździe Z.Ś. P. w Ameryce. Wystąpiliśmy w dwóch kategoriach, jako chór mieszany oraz żeński. Chór mieszany wybrał do konkursu „Zaczarowaną królewnę” ze słowami Adama Asnyka, a chór żeński „Nad Odrą”. Przygotowywaliśmy się do tego zjazdu i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknym wydarzeniu. Organizatorem spotkania był chór „Filareci” z Troy, MI. Nasze koleżanki i koledzy postarali się o to, aby każdy uczestnik czuł się dobrze i miał wspaniałe wspomnienia.Takie spotkania zbliżają, dają sporo radości i jednoczą. Jeszcze dzisiaj wspominamy chwile, które przeżyliśmy w Detroit. Dziękujemy VII Okręgowi za coroczne spotkania chórów. Dziękujemy też Z. Ś. P w A za wspólne spotkania co trzy lata.

21 czerwca 2014 członkowie chóru Polonia-Paderewski spotkali się w restauracji “Belvedere” na Obiedzie Dobroczynnym. Dochód przeznaczony jest na potrzeby chóru.

Sierpień 2014

23 sierpień, 2014 był bardzo pracowitym dniem dla naszego chóru, bo uczestniczyliśmy w dwóch wydarzeniach. W kościele św. Piotra i Pawła o godz. 9:00 AM w mszy św. ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.Śpiewaliśmy: “Już od rana rozśpiewana”, “Witaj jutrzenko”, “Zróbcie mu miejsce”, “Gwiazdo śliczna wspaniała”. Po mszy świętej
w Wallingford śpieszyliśmy się do New Britain gdzie na Polance “Sokołów” o godz. 11:00 AM odprawiana była uroczysta msza Dożynkowa z udziałem Arcybiskupa Leonarda P. Blair oraz księży kościołów św. Krzyża i Najświętszego Serca Jezusowego. Podczas mszy św. śpiewaliśmy: “Gwiazdo śliczna wspaniała”, “Wszystkie trony niebieskie”, “Cóż ci Jezu damy”, “Ave Maria”, . “Barka”.
Jak co roku po mszy świętej odbywają się występy grup Polonijnych i młodzieży. Chór Polonia-Paderewski daje również koncert. W tym roku na repertuar koncertowy złożyły się: “Pieśń dożynkowa”, “W mojem ogródecku”, “Zaczarowana królewna”, “Polskie kwiaty”, “Kum i kuma”, “Ziemia Polska tam dom mój”.

Wrzesień 2014

14 września, 2014 o godz. 10:15 AM zostaliśmy zaproszeni do kościoła św. Stanisława w Bristol aby wziąć udział w mszy św. i koncercie. W tym dniu Parafia św. Stanisława obchodziła “Dożynki”. Program mszy św. i koncertu był podobny do “Dożynek” w New Britain.

27 września, 2014 chór Polonia-Paderewski zorganizował Bal Jesienny trzecią w tym roku imprezę dochodową. Impreza odbyła się w “Sokolni”, do tańca grał zespół “Rytmy 95”. Prawie wszyscy wzięli udział w przygotowaniach jak również podczas Balu. Bawiliśmy się jak zwykle wyśmienicie i prawie do “białego rana”.

Październik 2014

12 października, 2014 kilkunastu członków wzięło udział w Paradzie Pułaskiego w New Britain.

25 października, 2014 członkowie chóru pojechali do Nowego Jorku, aby wziąć udział w uroczystych obchodach
125-lecia powstania Z.Ś.P w A. W obchodach VII Okręgu uczestniczyło 7 chórów: “Aria”, “Chopin”, “Hejnał”, “Jutrzenka”, “Marcella Kochańska-Sembrich”, “Ogiński” i “Polonia-Paderewski”. Z tej okazji została wydana książka pamiątkowa “Z pieśnią szliśmy do wolnej Polski”. Na uroczystość tę przybyli goście z Polski wśród nich profesor Dariusz Dyczewski prezes Związku Chórów i Orkiestr w Polsce. Z.Ś.P. w A został wyróżniony najważniejszym odznaczeniem przyznawanym przez Z. Ch. i O w Polsce Złotą Odznaką z Brylantem. Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości, bo pracy było nie mało.

26 października, 2014 o godzinie 10:00 AM, Parafia św. Piotra i Pawła w Wallingford obchodziła 90-lecie swojego istnienia. Msza św. prowadzona była w językach polskim i angielskim. Po polsku zaśpiewaliśmy: “Po górach dolinach”, “Boże coś Polskę”

Listopad 2014

11 listopada, 2014 o godzinie 6:30 PM w Klubie Gen. Pulaskiego nasz chór wystąpił na uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie udział wzięli uczniowie z Polskiej Szkoły Języka Polskiego, Harcerze oraz Recytator Renata Odorczuk.
Nasz chór zaśpiewał : “Gaude Mater Polonia”, “Bogurodzica”, “Legiony”,
“Rozszumiały się”, “Czerwone maki”, “Ziemia Polska tam dom mój”.

23 listopada, 2014 o godz. 11:30 AM w kościele św. Krzyża w New Britain, Polonia-Paderewski wziął udział w mszy św. w intencji zmarłych członków naszego chóru. Po mszy chór zaśpiewał kilka pieśni ze swojego repertuaru wśród nich: “Nieście chwałę mocarze”, “W mojem ogródecku”, “Zaczarowana królewna”, “Ojcze Nasz”- St. Moniuszki, “Rota”

Grudzień 2014

Grudzień to zawsze bardzo aktywny miesiąc dla naszego chóru. To okres kiedy śpiewamy kolędy i mamy najwięcej koncertów. W tym roku wystąpiliśmy pięć razy.

13 grudnia o godz. 5:15 PM w kościele św. Cyryla i Metodego z “Gawędą Wigilijną”. Opowieść o narodzeniu Chrystusa recytowała Renata Odorczuk polonijna poetka, a chór Polonia-Paderewski zaśpiewał dziesięć kolęd. “Cicha Noc”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Jezus malusieńki”, “Dzisiaj w Betlejem”, “A cóż z tą dzieciną”, “Przy onej górze”, “Wśród nocnej ciszy”, “Mizerna cicha”, “Jezusek czuwa”, “Z narodzenia Pana”.
14 grudnia o godz. 1:00 PM wzięliśmy udział w koncercie przygotowanym przez Szkołę Języka Polskiego w Polskim Domu Narodowym Hartford. Występ z dziećmi był bardzo radosnym i miłym dla nas przeżyciem.
18 grudnia o godz. 6:30 PM w Domu św. Lucjana w New Britain śpiewaliśmy kolędy ludziom starszym i chorym. Byliśmy bardzo mile przyjęci i czuliśmy, że nasz występ bardzo był potrzebny mieszkańcom tego domu.
21 grudnia wystąpiliśmy z orkiestrą Connecticut Virtuosi Chamber Orchestra podczas Koncertu Świątecznego na Central Connecticut State University w New Britain.
24 grudnia o godz. 12:00 AM w kościele św. Krzyża w New Britain śpiewaliśmy kolędy podczas Pasterki.

Advertisements
Leave a comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s